داروهای غیر دارویی در کنترل قند خون بالا ، کلسترول بالا و فشار خون بالا

دیابت
دیابت شامل یک سیستم مختل در بدن است که سطح قندی را که پس از خوردن یک وعده غذایی به طور معمول در جریان خون جریان دارد کنترل می کند. دیابت یک بیماری بالاتر از سطح طبیعی قند خون است و یک بیماری مزمن است که هیچ درمانی برای آن وجود ندارد. در صورت عدم درمان و مدیریت دیابت ، می تواند به عوارض جدی دیگر در سلامتی منجر شود تا سطح قند خون بالاتر از حد طبیعی را در محدوده طبیعی قرار دهد. انواع مختلفی از دیابت وجود دارد که اشکال اصلی آن دیابت نوع 1 ، دیابت نوع 2 و دیابت بارداری است. تا حد زیادی شیوع دیابت نوع 2 در حدود 90 درصد از کل موارد دیابت است.

بیماری قلب و عروقی
بیماری های قلبی عروقی یکی از عمده ترین عوارض مبتلایان به دیابت است و علت هترین متخصص قلب در مشهد بیشترین مرگ و میر در میان افراد دیابتی آمریکای شمالی است. طبق انجمن دیابت آمریکا ، بزرگسالانی که دیابت دارند میزان مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی در حدود 2 تا 4 برابر بیشتر از بزرگسالانی است که دیابت ندارند – و خطر ابتلا به سکته در افراد دیابتی 2 تا 4 برابر بیشتر است.

دیابت ، کلسترول ، فشار خون و وزن بدن
بیشتر افراد دیابتی مانند اکثر آمریکایی ها دارای اضافه وزن هستند و بسیاری از آنها دارای سطح کلسترول خون بالا و همچنین فشار خون بالا هستند که همگی خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد.

بنابراین این بدان معنی است که علاوه بر نیاز دیابتی به کنترل سطح قند خون بالاتر از حد طبیعی که باعث بیماری دیابت می شود ، آنها همچنین باید از نحوه مبارزه و به حداقل رساندن خطرات ناشی از بیماری های قلبی عروقی آگاه باشند و مانند دیابت ، که احتمالاً شامل اصلاح رژیم غذایی و اضافه کردن ورزش برای افرادی است که از نظر جسمی توانایی انجام این کار را دارند.

دیابت و بیماریهای قلبی عروقی ، وزن اضافی بدن و سایر عوارض دیابت باید توسط پزشكانی كه دوره درمانی مناسبی را برای مدیریت و حتی الامكان معكوس كردن شرایط تجویز می كنند ، معالجه شوند.

علاوه بر این ، این ممکن است به بیماران کمک کند تا با چندین جنبه بیماری قلبی آشنا شوند و موارد زیادی را می توان در وب سایت انجمن قلب آمریکا یافت و این ماه فوریه 2011 ، رسما “ماه قلب آمریکا” است.

مکمل های طبیعی ممکن است به مقابله با سطح کلسترول بالا و بیماری های قلبی کمک کنند
علاوه بر رویکرد درمانی مرسوم ، برخی از متخصصان قلب و عروق از افزودن مکمل های مختلف به رژیم روزانه حمایت می کنند تا به پیشگیری یا درمان بیماری های قلبی و همچنین دیابت کمک کنند ، که اکنون به عنوان یک عامل خطر برای بیماری های قلبی عروقی در نظر گرفته شده است.

مکمل ها: Q-10 ، L- کارنیتین ، E-Ribose ، آلفا لیپوئیک اسید ، ژیمنا سیلوستر ، وانادیل سولفات
متخصص قلب ، دکتر استفان تی سیناترا ، در کتاب خود با عنوان The Sinatra Solution ، منتشر شده در سال 2005 توسط انتشارات Basic Health Inc. ، گنجاندن رژیم غذایی مواردی مانند کوآنزیم Q-10 ، ال-کارنیتین و D-Ribose را برای رژیم غذایی توصیه می کند. بیماری های قلبی و برای دیابت استفاده از اسید آلفا لیپوئیک ، ژیمنا سیلوستر و سولفات وانادیل را توصیه می کند. در ادبیات طب جایگزین منابع کافی به آن مواد اشاره شده است و برخی از آنها سالهاست که مورد استفاده قرار می گیرند.